Rekrutacja 2023/2024(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Konkurs Plastyczny dla młodzieży i dorosłych z Dolnego Śląska „Bohaterowie AK. 80.

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu oraz Wrocławski Klub „Anima” to organizatorzy 32. Konkursu Plastycznego dla młodzieży i dorosłych z Dolnego Śląska „Bohaterowie AK. 80. Rocznica powstania Armii Krajowej”.

Tegoroczna 80. rocznica utworzenia Armii Krajowej, była okazją do poznania historii jej członków, ale też zbadania przeszłości swojej własnej rodziny. Przedstawienie sylwetek bohaterów to sposób, by pamięć o nich przetrwała i kolejne pokolenia wiedziały, komu zawdzięczają wolność.

Celem Konkursu była popularyzacja tematyki historycznej, patriotycznej i upamiętnienie bohaterów, którzy walczyli w AK  oraz rozwijanie kreatywności uczestników. Zadanie polegało na wykonaniu pracy w dowolnej technice, będącej autorską wizją, charakteryzującej się pomysłowością, oryginalnością i samodzielnością wykonania. Uczeń naszej szkoły Paweł Łacny z klasy III TS p został laureatem tego konkursu. Gratulujemy talentu, wyobraźni i przenikliwości w przedstawieniu tematu.