Rekrutacja 2023/2024(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Majówka z „Dwudziestką”

Po raz pierwszy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Oleśnicy zrywa z tradycją organizowania Dni Otwartych Szkoły w dzień powszedni. W tym roku, idąc za głosem rodziców oraz części uczniów, otwieramy drzwi naszej szkoły w sobotę – 21 maja. Każdy chętny może przyjść i wziąć udział w zajęciach, przygotowanych specjalnie na ten dzień. Nie ma złych wyborów – są tylko niedoskonałe informacje. Przychodząc do sklepu, chcesz posmakować nieznanego produktu lub poznać informacje, jak posługiwać się tym produktem. Tak samo jest ze szkołą. Bardzo często słyszymy „ta szkoła jest dobra , a tamta zła”. Pora skończyć z losowym wyborem. Nam zależy, by absolwenci naszej szkoły dobrze zarabiali, by kontynuowali naukę na wyższych uczelniach, by byli ludźmi szczęśliwymi. By tak się stało, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ich rodziców oraz krewnych i przyjaciół do przyjścia do naszej szkoły i udziału w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez nauczycieli i uczniów ZSP.

Zajęcia będą odbywać się w pracowniach symulacyjnych oraz w warsztatach i gabinetach przedmiotów ogólnokształcących. W trakcie zajęć będziecie mogli zapoznać się ze specyfiką poszczególnych zawodów oraz zadawać dowolne pytania tak nauczycielom jak również uczniom. Uczniów znacie , gdyż są to wasi, starsi o rok, koledzy i koleżanki ze szkół gimnazjalnych. Nie wierzcie w obietnice, spróbujcie sami usłyszeć i zobaczyć to wszystko co, dla was przygotowaliśmy. Jest w czym wybierać: będą zajęcia dla handlowców, mechaników, spedytorów, ekonomistów, informatyków oraz operatorów maszyn skrawających. Matematycy pokażą ten przedmiot na wesoło, a poloniści wskażą ciekawe przykłady wierszy poświęconych miłości. Szkoła nie musi być nudna, warunek – poznamy ją z każdej strony. Zapraszamy. Pamiętaj. Jedna majówka wiosny nie czyni, ale życie staje się piękniejsze, przyjdź. Jak nie chcesz Ty to powiedz o tym swojemu wrogowi.