Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Maturzyści na lekcji specjalnej

lekcja specjalna

lekcja specjalna5 listopada klasa IV TM w ramach zajęć wiedzy o społeczeństwie  brała udział w lekcji specjalnej zorganizowanej w Urzędzie Miasta na temat wyborów samorządowych w Polsce. Spotkanie poprowadziła Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich p. Małgorzata Panek. Uczniowie zapoznali się z zasadami wyborów samorządowych, kolorami kart do głosowania, dowiedzieli się, jak oddać ważny głos, poznali rodzaje i  tryb pracy komisji wyborczych. Pani Naczelnik wyjaśniła także  jaką funkcję pełnią mężowie zaufania w obwodowych komisjach wyborczych i zachęciła wszystkich do świadomego udziału w wyborach, podkreślając, że jest to wielki przywilej obywateli państwa demokratycznego. Po wyczerpującym temat wykładzie i pokazie prezentacji multimedialnej prowadząca zachęciła naszych maturzystów do zadawania pytań i udzielała jasnych odpowiedzi. Uczestnicy spotkania zgodnie przyznali, że prelekcja uświadomiła im, jak ważne są wybory samorządowe i cieszą się, że będą mogli skorzystać z czynnego prawa wyborczego już 16 listopada udając się do lokalu wyborczego i oddając swój głos.

Marta Sławuta-Wójcik

{gallery}dzienna_szkola/martas{/gallery}