Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Międzynarodowe warsztaty filmowe„ Kinema 2017”

W dniach 24.04. – 28.04. 2017r. w miejscowości Osnabrück (Dolna Saksonia) w Niemczech odbyły się warsztaty filmowe z udziałem uczniów i nauczycieli z Polski, Niemiec i Francji. Uczestnikami z Polski byli między innymi uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Skłodowskiej- Curie w Oleśnicy: Amira Łyzin, Julita Spolska, Przemysław Kowalczyk i Dominik Knapik. Opiekę sprawowała nauczycielka języka niemieckiego- pani Ewa Piątkowska- Mider. Nasi uczniowie pracowali w grupie z uczniami niemieckimi z Hölty-Gymnasium w Wunstdorf i francuskimi z Lycee Francois 1er w Le Havre.W czasie pracy nad przydzielonymi zadaniami młodzież porozumiewała się w języku angielskim i niemieckim.
W poniedziałek, 24 kwietnia, wszyscy uczestnicy projektu wzięli udział w projekcji filmu francusko-polskiego: ” Znam kogoś, kto Cię szuka”. Reżyserem filmu jest Julia Kowalski- Francuzka o polskich korzeniach, z którą uczniowie mieli okazję porozmawiać po obejrzeniu filmu. W następnych dniach uczestnicy projektu wykonywali zadania związane z obejrzanym filmem. Nasi uczniowie pracowali nad nakręceniem wcześniejszej historii życia głównych bohaterów- Rose i Józefa. W postać mężczyzny w prezentowanym filmie wcielił się polski aktor- Andrzej Chyra.
25 kwietnia, po oficjalnym otwarciu, nastąpiła prezentacja uczniów i szkół biorących udział w projekcie. Uczestnicy projektu wirtualnie zwiedzali miasta, z których przyjechali . Klimat tych miejsc podkreślały regionalne przysmaki, którymi młodzież częstowała się w czasie wyjątkowego „spaceru”. Nasza grupa oczarowała zebranych smakiem pysznych polskich „Krówek”.
W środę, 26 kwietnia uczniowie zwiedzali miasto Osnabrück. Mieli wówczas czas na swobodne rozmowy oraz wymianę adresów, numerów telefonów. W czwartek wieczorem odbyły się prezentacje nakręconych filmów i przygotowanych inscenizacji teatralnych. Wszyscy mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami oraz kreatywnością. Wieczorem odbyło się oficjalne zamknięcie projektu. Do domu uczniowie wrócili pełni wrażeń i nowych doświadczeń.

Ewa Piątkowska-Mider