Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Mikołaj w SOSZ-W Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

Święty Mikołaj z niecierpliwością oczekiwany był przez dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach.

Od kilkunastu lat młodzież z naszej szkoły pod opieką pedagog Małgorzaty Kamińskiej organizuje uroczyste spotkanie dla podopiecznych tego ośrodka.

W tym roku przygotowaliśmy występ muzyczny (Anna Beer, Klaudia Maderak z klasy 4TH, Konrad Moreń, Dawid Sieruga z klasy 4 TI oraz Dawid Zabielski z klasy 3 TM), następnie wystąpił beatboxer Bartosz Siuda z klasy 2 aWZ. W rolę Mikołaja wcielił się Mateusz Bałoniak z klasy 3 TI, a w roli aniołka wystąpiła Anna Łoza.

Wspólnie spędzone chwile z Mikołajem i jego orszakiem przebiegły w miłej i wesołej atmosferze. Nie zabrakło zabaw muzyczno-ruchowych, pląsów oraz śpiewu. Czas ten sprzyjał  wzajemnemu poznaniu się młodzieży i wychowanków. Głównym punktem spotkania było rozdanie  paczek z zabawkami, przyborami szkolnymi, bajkami i słodyczami. Była to chwila kiedy każde dziecko mogło się przytulić do Mikołaja i z nim porozmawiać.

 

{gallery}dzienna_szkola/mikolajki_2015{/gallery}