Rekrutacja 2023/2024(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Mikołajki 2010

Mikołajki 2010

Dzielenie się swoim czasem i pomoc innym uważamy za wyróżnienie. Czas przedświąteczny w szczególny sposób nastraja i sprawia, że zauważamy innego człowieka. W wielu ludziach wyzwala potrzebę ofiarowania daru serca, który spowoduje uśmiech, a czasem nawet łzy wzruszenia.

Z okazji Mikołajek dnia 6 grudnia br. uczniowie naszej szkoły gościli w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach u dzieci wymagających specjalnej opieki oraz w świetlicy środowiskowej w Oleśnicy.
Dzieci przyjęły nas z wielkim entuzjazmem i radością. Były bardzo wzruszone wizytą Mikołaja, który rozdawał świąteczne paczki zrobione przez uczniów naszej szkoły. Wspólne zabawy i śpiewanie kolęd zbliżyły nas do siebie.
Każde z dzieci było wyjątkowe. Radosny uśmiech na ich twarzach przeniósł nas w świat pełen magii. Chcieliśmy jak najdłużej z Nimi zostać, bawić się, poznawać ich świat. Jednak zbliżył się czas rozstania. Pożegnaliśmy się z dziećmi, które ofiarowały nam swoją wdzięczność i pełni nowych doświadczeń powróciliśmy do domów.
Najlepszym dowodem na to , że jesteśmy potrzebni w tych miejscach była niesamowita radość dzieci i ich opiekunów. Kilka chwil spędzonych z Mikołajem i Gwiazdeczkami pozwoliło zapomnieć wszystkim o otaczającym ich szarym świecie, bezradności, codziennych problemach.

{gallery}/artykuly_zdj/2010_2011/mikolajki/{/gallery}