Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Młodzi naukowcy na Konkursie Naukowym E(x)plory we Wrocławiu

Drugi rok z rzędu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prestiżowym konkursie naukowym E(x)plory organizowanym przez Fundację Zaawansowanych Technologii  Konkurs ten jest największą w Polsce inicjatywą wpierającą utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promująca ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej.  W piątek  7.04.2017 podczas Regionalnego Finału Konkursu Naukowego E(x)plory we Wrocławskim Parku Technologicznym we Wrocławiu uczniowie klas technikum w zawodzie technik informatyk Kacper Woliński,Tomasz Kłodnicki, Gabriel Domanowski mieli okazję zaprezentować wyniki swoich prac i badań.  Gabriel Domanowski oraz Tomasz Kłodnicki zaprezentowali temat „Wykorzystanie bezprzewodowej sieci czujnikowej w codziennym życiu natomiast Kacper Woliński – „Internet z balonu”. Opiekunem projektów naukowych był nauczyciel przedmiotów informatycznych mgr inż. Stanisław Lota.

WP_20170407_09_16_01_Pro WP_20170407_10_45_27_Pro WP_20170407_10_53_05_Pro

Zobacz więcej:

Internet z balonu – Wywiad z Kacprem Wolińskim w serwisie Wroclaw.Gazeta.pl