Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Najlepsi Technicy Mechanicy na Dolnym Śląsku

11 stycznia 2019 r. w Wałbrzychu odbyła się I edycja Strefowego Makeathonu zorganizowanego przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST-PARK”. W wydarzeniu wzięło udział blisko 60 uczniów dolnośląskich szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie technikum mechanicznego: Szymon Hajduk i Marcin Makowski z klasy 3tm, Jakub Górecki z klasy 2tm i Jakub Rogala z klasy 1tm.
Po cyklu wykładów prowadzonych przez wykładowców Politechniki Wrocławskiej uczniowie zajmowali się projektowaniem i budową własnych układów robotycznych. Naszą drużynę wspierał nauczyciel przedmiotów zawodowych pan Dariusz Łabuda. Zespół zaprojektował najlepszy i najciekawszy układ i zajął pierwsze miejsce.
Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach działalności Klastra Edukacyjnego „INVEST in EDU”, a patronat nad nim objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.