Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Najlepsi w regionie wrocławskim

Ekonomiści i mechanicy z ZSP w Oleśnicy najlepsi w regionie wrocławskim

W pierwszym tygodniu lutego odbyła się II edycja konkursów zawodoznawczych na najlepszego ucznia w zawodzie. Konkursy są organizowane przez Centrum Informacji Zawodowej w Wałbrzychu, w ramach  realizacji projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku „ .

Na początek w szranki stanęły wszystkie szkoły z Dolnego Śląska kształcące uczniów w zawodzie: technik ekonomista i technik mechanik.

W rywalizacji najlepsi okazali się uczniowie ZSP w Oleśnicy zdobywając niekwestionowane pierwsze miejsca. Drużyna ekonomistów wystąpiła w składzie:

Anna Czech, Adrianna Choczaj z klasy III i Ewelina Ostrowicz z klasy IV. Dziewczętom udało się  pokonać 12 drużyn z regionu wrocławskiego a uzyskany wynik był najlepszy w całym regionie. Uczennice do konkursu przygotowywał zespół  nauczycieli przedmiotów ekonomicznych, pod przewodnictwem Anny Kocik.

Mechanicy też nie zawiedli. Drużyna reprezentowana przez uczniów z klasy III : Brajana Głąba, Szymona Hnata, Rafała Małasińskiego  okazała się również najlepsza w swoim zawodzie i  zdobyła pierwsze miejsce w regionie, pokonując sześć drużyn. Uczniów przygotowywał zespół nauczycieli przedmiotów zawodowych branży mechanicznej, pod przewodnictwem Teresy Picher. Zwycięskie drużyny wezmą udział w konkursie finałowym o tytuł najlepszego ucznia w zawodzie na Dolnym Śląsku.

Gratulujemy sukcesów i mamy  nadzieję, że to niejedyny sukces młodzieży ZSP  na polu rywalizacji na najlepszego ucznia w zawodzie,  bowiem przed nami jeszcze konkursy  dla technika: handlowca, spedytora, informatyka oraz uczniów szkoły zawodowej w zawodzie:

sprzedawca,   mechanik pojazdów samochodowych, operatora obrabiarek skrawających i fryzjera.

{gallery}dzienna_szkola/najlepsi{/gallery}