Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Narodowe Święto Niepodległości

Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły w dniach 03.11. – 06.11 włączyli się w ogólnopolską akcję społeczną „Mamy Niepodległą!”. Akcja polegała na bezpłatnym wysyłaniu kartek pocztowych lub e-kartek z okolicznościowymi życzeniami do osób bliskich, znajomych, instytucji z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Pakiet kartek przygotowuje i rozsyła Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Partnerem Strategicznym jest Poczta Polska S.A., a Partnerem Społecznym ZHP. Od szkół i instytucji biorących udział w akcji oczekuje się, że wszystkie zamówione kartki zostaną wypełnione i wysłane drogą pocztową do dnia 11 listopada. Autorami kart w obecnej edycji są Marek Sayan Skwarski (szef artystyczny w TVP Kultura), Katarzyna Bakuła (studentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu) i Andrzej Heidrich (wybitny artysta grafik).

Uczniowie ZSP na lekcjach historii (IV TM, IV TI, III TI, II TE, II TI, II TM, II TS, II OOS, II MPS, I TH, I MPS), języka polskiego (III MPS, II WZ), godzin do dyspozycji wychowawcy (IV TS, III TS) lub przy specjalnym stanowisku na holu szkoły wypisali i wysłali 500 papierowych kart z życzeniami i ok. 80 e-kartek (największą popularnością cieszyła się ta przedstawiająca banknot pięciomilionowy). Akcję w szkole przygotowała i koordynowała pani Sabina Stala wraz z uczniami kl. II TS.