Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W naszym mieście, jak i w większości miast Polski, zostały zorganizowane zgromadzenia publiczne upamiętniające bohaterów, którzy oddali życie w walce o demokrację i wolność dla wszystkich Polaków. W związku z tym świętem, w naszej szkole zostały przeprowadzone lekcje okolicznościowe przybliżające historię tych pamiętnych czasów ze szczególnym zwróceniem uwagi na postać rotmistrza AK – Witolda Pileckiego ps. „Witold”.  Młodzież miała możliwość obejrzenia filmów i prezentacji. Uczniowie z klas zasadniczej szkoły zawodowej  i szkoły średniej wykonali plakaty o tematyce „Żołnierzy Wyklętych” prezentowane w gmachu szkoły. Najciekawsze z nich zostały nagrodzone.

Aleksandra Szyszka