Rekrutacja 2023/2024(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 – podsumowanie

Miło nam poinformować, że nasza szkoła w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 otrzymała 15 000 złotych. Zostały one  przeznaczone na działalność promującą czytelnictwo, wyposażenie biblioteki oraz na zakup nowości wydawniczych.

Księgozbiór naszej biblioteki powiększył  się o 307 książek o wartości 7600 zł. Są to głównie nowości, których zapragnęli nasi uczniowie i ich rodzice. Zakupiono 54 książki na nagrody w konkursach bibliotecznych za 1400 zł. Pozyskaliśmy  również nowe  elementy wyposażenia. Sprawniejszą obsługę czytelników zapewnia komputer stacjonarny,  nowe krzesła i tablica tekstylna, których koszt to 6000 zł. Nasi nauczyciele włączyli się w działalność promującą czytelnictwo poprzez realizację projektów edukacyjnych i różnego rodzaju konkursów. Bibliotekarze na bieżąco tworzą ekspozycje nowości, przybliżając czytelnikom  różnorodną tematykę zakupionych książek.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły za zaangażowanie w realizację działań wynikających z  realizacji programu. Cieszymy się, że nasi czytelnicy będą mogli  poszerzać swoją wiedzę. Wszyscy mamy świadomość, że jedynie wiedza, której najlepszym źródłem są książki, może uczynić z nas duchowo silnych, uczciwych i rozumnych ludzi.