Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Nasi uczniowie po raz pierwszy na Konkursie Poezji Lwowskiej i Kresowej

19 listopada w sali konferencyjnej Biblioteki i Forum Kultury w Oleśnicy odbył się finał  XIV Oleśnickiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Lwowskiej i Kresowej im. Mariana Hemara.

Konkurs jest organizowany przez Towarzystwo Miłośników Lwowa oraz Szkoły Podstawowej nr 7 w Oleśnicy, odbywał się pod patronatem starosty Wojciecha Kocińskiego, który ufundował nagrody dla laureatów. Na uroczystości, oprócz zaproszonych gości i uczestników konkursu, obecni byli także nauczyciele i rodzice uczniów. Konkurs prowadził Prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa w Oleśnicy Leszek Mulka.

W finale tegorocznego konkursu wzięło udział 41 uczestników z oleśnickich szkół. Prezentacje finałowe odbyły się w dwóch kategoriach: uczniowie z klas IV-VII oraz klasy VIII, licea i  technika.

Nasza szkoła po raz pierwszy wystawiła swoich reprezentantów. Były to uczennice z klasy I TE g: Oliwia Panaś, Ewa Wawrzycka. Obydwie recytatorki przedstawiły fragmenty utworu Kornela Makuszyńskiego „Uśmiech Lwowa”. Opiekunem uczennic była Jadwiga Woźniak. Z radością informujemy, że Oliwia Panaś uzyskała wyróżnienie. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe i kalendarze lwowskie na rok 2020. Nagrody laureatom wręczał pan Mulka w towarzystwie naczelnik Małgorzaty Iwańskiej.

Gratulujemy Oliwii sukcesu , a wszystkim uczestnikom, dzielnie reprezentującym naszą szkołę, życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.