Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Nasi uczniowie wzięli udział w Narodowym Czytaniu

3 września 2022 r. w Bibliotece Publicznej im. M. Reja w Oleśnicy odbyło się Narodowe Czytanie. W ramach akcji zaproszeni goście odczytali „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Udział w Narodowym Czytaniu wzięli czytelnicy oleśnickiej biblioteki, seniorzy i młodzież, a także pani Edyta Małys-Niczypor – zastępca Burmistrza Oleśnicy. Do biblioteki przyjechał również poseł na sejm RP Paweł Hreniak, który dokonał oficjalnego otwarcia. Po raz pierwszy w tym ważnym wydarzeniu udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Godnie reprezentowali nas przedstawiciele klasy IV THG: Patrycja Komenda, Kornelia Makowska i Bartłomiej Marcinkowski. Przeczytali oni dwa utwory naszego wieszcza: „Pierwiosnek” i „Dudarz”. Za wspaniały, wręcz aktorski występ, zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

   „Ballady i romanse” zostały opublikowane w czerwcu 1822 roku. Do dziś wiersze tego cyklu są niezwykle popularne, a ich współczesne znaczenie dla polskiej kultury potwierdza Rok Romantyzmu Polskiego, ogłoszony w 2022 roku z okazji dwóchsetlecia wydania zbioru.