Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Nasza szkoła rozpoczęła współpracę z DKMS

DKMS jest organizacją międzynarodową. Każdego dnia motywujemy ludzi z całego świata do rejestracji jako POTENCJALNI DAWCY SZPIKU oraz KOMÓREK MACIERZYSTYCH. W ten sposób podarowujemy szansę na życie drugiemu człowiekowi.

Działania Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi „Osocze” prowadzone przez nauczycielki Joannę Leśniak, Katarzynę Kwaczyńską oraz Martę Żminkowską zostały podparte podpisaniem dnia 22.11. 2021r. w Warszawie porozumienia z Fundacją DKMS dotyczącego wykonania świadczeń wolontarystycznych w tym zakresie.

Dnia 17 grudnia 2021 r. zostanie zorganizowana w naszej szkole akcja „Dzień Dawcy Szpiku”, przy okazji której pełnoletni uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice będą mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego oraz komórek macierzystych.

Akcja poprzedzona będzie działaniami promującymi ten szczytny cel. Dnia 14 grudnia 2021 r. zostaną przeprowadzone wśród wybranych klas naszej szkoły prelekcje dotyczące działań DKMS oraz przedstawione procedury rejestracyjne.

Zachęcamy także do obejrzenia poniższych filmów, które pokazują historie:

Dawcy 

Pacjenta

oraz  Rejestrację