Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Naukowiec z zakresu inżynierii optycznej w ZSP

W dniu 18.05.2016r. odwiedził nas po raz drugi w tym roku szkolnym naukowiec z zakresu inżynierii optycznej – dr Jędrzej Szelc. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju. Przedmiotem zainteresowań i pasji Pana dr. Szelca jest termografia i termowizja. Swoją wiedzę z wymienionych dziedzin zademonstrował na podstawie praktycznych doświadczeń, wykorzystując profesjonalne urządzenia. Zaprezentował również metody diagnostyki obiektów polegających na pomiarze promieniowania w paśmie podczerwieni. Efektem takiego pomiaru jest widzialny obraz rozkładu temperatury na powierzchni obiektu mierzonego zwanego termografem. Młodzież zapoznała się z funkcjonowaniem kamery termowizyjnej, noktowizorów, i innych tego typu urządzeń, W spotkaniu wzięły udział klasy: 2te, 2th, 1tm, 3th, 4ti, 1bti, 2ti, 2ts oraz 2tm, które doceniły wysoki poziom zajęć, profesjonalizm i charyzmę Pana Doktora. Uczniowie są zainteresowani pogłębieniem uzyskanej wiedzy i niektórzy podzielają pasję naukowe naszego gościa. W przyszłym roku zaprosiliśmy na kolejne zajęcia dr Szelca, który chętnie przekaże najnowsze informacje ze swojego obszaru działań w praktyce.

Pedagog szkolny