Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Nietypowe święta

Pomysł na „Kalendarz świąt nietypowych” zrodził się sto lat temu, w czasie I wojny światowej. Państwa Ententy wymyśliły go na użytek mieszkańców Cesarstwa Niemieckiego, po to by ludzie mogli jak najczęściej świętować i bawić się, a nie mieli czasu na walkę na froncie.
Kalendarz gromadzi te święta, które nie zostały dopuszczone przez święta zwykłe do ich kalendarzy, co nie znaczy, że nie możemy ich obchodzić. A jest w czym wybierać – Światowy Dzień Uśmiechu, Dzień Kota, Dzień Mycia Samochodów, Międzynarodowy Dzień Owoców, Europejski Dzień Sąsiada i wiele, wiele innych.

Od tego roku szkolnego obchodzimy także w naszej szkole, poza tradycyjnymi, wybrane święta z tego nietypowego kalendarza. We wrześniu z okazji Międzynarodowego Dnia Urody (09.09) uczennice z Samorządu rozdawały próbki kosmetyków, w październiku (30.10) symbolicznymi upominkami obdarowano wszystkie dziewczęta i panie, które uczciły Dzień Noszenia Spódnicy takim właśnie strojem.
Obchody kolejnych „dziwnych” świąt już niedługo, w końcu każda okazja jest dobra, żeby popatrzyć na świat nieco z przymrużeniem oka i się uśmiechnąć:)