Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

ODDAJ KREW- URATUJ ŻYCIE! – propagujemy krwiodawstwo w ZSZ

Dnia 24. 09. 2021r. w ramach działalności Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi „Osocze” odbyły się wykłady przeprowadzone przez p. Adriannę Franc- kierownika DMOiP w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Tematyka spotkań dotyczyła w głównej mierze propagowania idei krwiodawstwa, jako dotychczas niczym w pełni niezastąpionej metody leczenia. Prowadząca prelekcje w bardzo przystępny sposób  przedstawiała argumenty przełamujące stereotypy związane z potencjalnym ryzykiem, jakie niesie ze sobą oddawanie krwi pełnej oraz jej składników. Przedstawiła także w ciekawy sposób historię krwiodawstwa oraz rolę krwiodawcy w walce o życie drugiego człowieka.

Opiekunowie szkolnego wolontariatu:

Joanna Leśniak

Katarzyna Kwaczyńska

Marta Żminkowska