Rekrutacja 2023/2024(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Office 365 dla każdego

office-365

Z przyjemnością informujemy, że od roku szkolnego 2016/2017 każdy uczeń i nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Oleśnicy może otrzymać bezpłatny dostęp do pakietu Microsoft Office 365 dla edukacji przez cały okres edukacji!

Office 365 to połączenie aplikacji z pakietu Office(m.in. Word, Excel, PowerPoint) z pakietem usług(możliwość pracy nad dokumentem z innymi użytkownikami w czasie rzeczywistym i dostęp do swoich dokumentów/plików z dowolnego miejsca i urządzenia) , które udostępniane są bezpłatnie jako usługa w chmurze dostępna przez przeglądarkę internetową i wymagają posiadanie dostępu do Internetu. Na urządzeniach z systemem Android oraz Apple iOS (tablet, smartfon) możliwe jest doinstalowanie aplikacji mobilnych.

 

Zalety:

  • Internetowe wersje aplikacji Word, PowerPoint, Excel, OneNote i Outlook
  • Praca z urządzeniami mobilnymi oraz grupowa w trybie rzeczywistym
  • Poczta e-mail ze skrzynką pocztową o pojemności 50 GB (imie.nazwisko@zspolesnica.onmicrosoft.com)
  • Przechowywanie i udostępnianie plików dzięki nieograniczonej przestrzeni dyskowej usługi OneDrive w chmurze
  • Tworzenie quizów, sprawdzianów, testów online za pomocą aplikacji Forms
  • Tworzenie wirtualnej klasy i zeszytów, notesów.
  • Tworzenie interaktywnych prezentacji w aplikacji Sway
  • Bez opłat licencyjnych za oprogramowanie, które zawsze jest aktualne!

 

W celu utworzenia konta należy przesłać prośbę o dostęp do usługi z informacją o dotychczasowym adresem e-mail do p. S.Loty przez dziennik elektroniczny albo e-mail: stanislaw.lota@zsp.olesnica.pl W przypadku uczniów należy przesłać dokument zbiorczy opracowany przez wychowawcę(imię, nazwisko, adres e-mail), bądź indywidualnie uczeń powinien się zgłosić przez dziennik elektroniczny.

 

Więcej informacji o pakiecie Office 365 dla edukacji : https://products.office.com/pl-PL/student/office-in-education?tab=schools&CorrelationId=1c54d34d-31f4-4b5b-ba3c-3018841a70d6

 

źródło:microsoft.com