Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Ogólnopolska akcja „Rodacy-Bohaterom”

Po raz kolejny włączyliśmy się w ogólnopolską akcję RODACY-BOHATEROM „Świąteczna Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach” organizowaną przez wrocławskie Stowarzyszenie Odra-Niemen.

Najważniejszy cel projektu to pamięć o tych, którzy walczyli za wolną Polskę ale w wyniku podejmowanych na konferencjach pokojowych decyzji pozostali po II wojnie światowej za naszą wschodnią granicą. Do dziś jednak pielęgnują pamięć o swoich dowódcach i kolegach, uczą młode pokolenia patriotyzmu, dbają o przetrwanie polskiej tradycji i kultury, żyjąc często w bardzo skromnych warunkach socjalnych.

To dla nich właśnie zbieraliśmy produkty żywnościowe z długim terminem ważności oraz kartki bożonarodzeniowe z wpisanymi życzeniami. Dzięki uczniom i pracownikom szkoły (w tej edycji największy udział miała kl. III TM), oleśnickiemu FC „Śląska” Wrocław z panem Pawłem Bielańskim na czele, pracownikom Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią oraz anonimowym darczyńcom, udało się zebrać ok. 170 kg żywności i 55 kart świątecznych.

Wszystkim ofiarodawcom dziękuję za zaangażowanie i pozdrawiam – miejski koordynator akcji – Sabina Stala