Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

   29 września 2022 r. w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania społeczność naszej szkoły głośno prezentowała swoje kompetencje czytelnicze, jak również umiejętność słuchania i rozumienia słowa mówionego. Bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klas: I SP, II SP, I TS i II TM. Panie bibliotekarki przedstawiły podstawową technikę szybkiego czytania. Uczniowie poznali  nazwiska znanych z historii „superczytelników”, m. in. : Mateusza Jabłońskiego, Joanny Sosnowskiej. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom zwiększyli oni swoją szybkość czytania z kilkuset słów do kilku tysięcy słów na minutę. Po przedstawieniu „Kodeksu dobrego czytelnika” każdy z przybyłych mógł się zastanowić nad swoją techniką czytania.

   Punktem kulminacyjnym było głośne czytanie książki V. Schwab „Mroczny duet”oraz  A. Silvery „Nasz ostatni dzień”. W  zaczarowany świat książkowej fantazji wprowadziły zebranych panie bibliotekarki, rozpoczynając głośne czytanie obu tych wspaniałych powieści. Opiekunką przybyłej do biblioteki młodzieży była pani Monika Stadniczenko, która pięknie przeczytała fragmenty obu książek. Mamy nadzieję, że chęć obcowania z książkami pozostanie z Wami na dłużej, a to, co wypowiedziane i zasłyszane, stanie się  inspiracją, a może i drogowskazem do odkrycia własnego Ja…

A poniżej nasza galeria uchwyconych na fotografii GŁOŚNO CZYTAJĄCYCH i CICHO SŁUCHAJĄCYCH.