Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Okładki jak najbardziej żywe

   W październiku – Miesiącu Bibliotek Szkolnych odbył się konkurs fotograficzny „Żywe okładki”.  Został zorganizowany przez bibliotekę szkolną we współpracy  z panią Barbarą Szewczyk. Przedmiotem konkursu było wykonanie autorskiej fotografii inspirowanej okładką wybranej książki – czyli jak najdokładniejszej kopii okładki. Młodzi ludzie mieli do wykorzystania, przygotowane przez bibliotekarzy,  różnorodne książki. Dodatkowym kryterium wyboru było to, czy na obwolucie jest postać ludzka.

   W bibliotece i holu szkoły urządzono  „plan zdjęciowy”. Uczniowie pozowali do swoich okładek. Jak się okazało, zrobienie zdjęć było najprostszym zadaniem.
W kolejnych etapach wszystkie fotki zostały poddane obróbce w prostym programie graficznym, a następnie zebrane w prezentacji.

 Laureatami konkursu zostali:

1 miejsce – Martyna Dykiert    I TH

2 miejsce – Kacper Polka  III TS

3 miejsce  ex aequo – Paulina Reślińska  II TS

                                    Alicja  Wróbel  II  TS