Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

„Peter Black”

Dnia 16 stycznia 2020 uczniowie naszej szkoły z klas 1 TEg, 1TIg, 1TSp, 1TEp, 1TMp, 2TS, 2TM, 4TS, pod opieką p. Katarzyny Kwaczyńskiej, p. Marty Żminkowskiej oraz p. Katarzyny Przybycień udali się na spektakl w języku angielskim „Peter Black”.

Tytuł spektaklu, który w polskim tłumaczeniu przypomina grę karcianą „Czarny Piotruś”, nie jest przypadkowy. Przed naszymi oczami odegrała się historia człowieka, który w ciągu jednego dnia stracił dosłownie wszystko. Kierowany podstawowymi potrzebami ludzkimi nauczył się cenić to, co w życiu jest naprawdę ważne.

Bezpośredni kontakt z językiem i artystyczne doznania na profesjonalnym poziomie zapewniło nam Centrum Teatralne z Krakowa.