Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Pierwsza akcja Klubu Empatyczek „Kozucha Kłamczucha” w SP nr 3

Uczyć  wrażliwości,  stać się znowu małym dzieckiem, odszukać radość i ciekawość światem, o którym  opowiadali dorośli – czy to jest możliwe? Dziewczęta ze Szkolnego Klubu Empatyczek i ich opiekunka Jadwiga Woźniak w czasie  pierwszej akcji  odwiedzin dzieci z klasy „O”  udowodniły, że tak. Maria Montessori uważała, że dzieci młodsze są naturalnie zainteresowane dziećmi starszymi i w sposób spontaniczny je naśladują.                                                                                                          

7 listopada 2019 roku dziewczęta z Klubu Empatyczek odwiedziły najmłodszych czytelników przedstawiając losy kozy z wykorzystaniem kamishibai. To inaczej „teatr obrazkowy” składający się z kilkunastu pięknie ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie. W rolę tytułowej kozy wcieliła się Zuzanna Owczarek. Radości było co niemiara, gdy biegała po sali i bawiła się z dziećmi. Pozostałe role zostały obsadzone przez: Patrycję Jaros, Martynę Kluziak, Oliwię Panaś, Ewę Wawrzycką Julię Żuraw. Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły  w zabawach inicjowanych przez starsze koleżanki.

Dziewczęta przeczytały też książkę Dagmary Geisler „Jestem wściekły!”. Przekazały dzieciom jak oswoić szczególnie trudną emocję, jaką jest złość. W przystępnej formie opowiedziały o tym, czym jest  gniew, skąd się bierze i jak można go opanować, a także co zrobić, jeżeli się to  nie udaje. Dzieci poznały wiele pożytecznych metod wyładowywania złości, które nie wyrządzają szkody innym.  Zostały też obdarowane ilustracjami  z bajki do kolorowania, wykonanymi przez uczniów naszej szkoły.