Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

„Potrzeby młodzieży w moim powiecie”

30 listopada 2016 r. odbyła się w naszej szkole konferencji pt.: „Potrzeby młodzieży w moim powiecie”, realizowana w ramach projektu Wrocławskiego Stowarzyszenia Semper Avanti oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Uczestniczyli w niej przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych powiatu oleśnickiego oraz Młodzieżowej Rady Miasta Oleśnicy. Na wstępie uczniowie obejrzeli film przybliżający działalność samorządu lokalnego, jego zadania i możliwości. Część druga konferencji była przeprowadzona metodą open space, polegającą na tym, że każda osoba miała możliwość czynnego udziału w rozmowach na zaproponowane przez uczestników tematy, wyrażania swojej opinii oraz podejmowania samodzielnej decyzji, w której z grup dyskusyjnych chce brać udział. Następnie, na forum, przedstawiano pomysły, jak zachęcić młodych ludzi do poszerzania swoich horyzontów oraz angażowania się w życie społeczne.
W ostatniej części odbyła się prezentacja kandydatów na wakujące miejsce w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, a następnie wybory. ZSP reprezentował uczeń kl. I TS Patryk Lechowski. Jednak największą ilość głosów otrzymał uczeń Gimnazjum nr 3 w Oleśnicy, Norbert Gajek, który jednocześnie stał się przedstawicielem młodzieży naszego powiatu w MSWD.