Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Powiatowy Konkurs Stacji Samodzielnej Nauki Języka Angielskiego i Niemieckiego

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury z okazji Europejskiego Dnia Języków zorganizowało 17 października 2016 r. Powiatowy Konkurs Stacji Samodzielnej Nauki Języków Angielskiego i Niemieckiego dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
W konkursie wzięło udział 48 uczestników ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu oleśnickiego. Konkurs sprawdzał wiedzę o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych..
Zadania obejmowały zakresy tematyczne: geografię, sztukę, szkołę, muzykę, literaturę, technikę. Sprawdzał również wiedzę gramatyczną i leksykalną.

Zadania w postaci stacji samodzielnej nauki miały formy: rebusów, krzyżówek, przyporządkowywania informacji, pracy z mapą i obrazkami.
Przygotowując się do konkursu młodzież korzystała z zasobów bibliotek szkolnych. Zadania konkursowe przygotowywali nauczyciele języków obcych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Oleśnicy: Krzysztof Rzepka, Katarzyna Kwaczyńska, Marta Minkowska, Beata Uciechowska i Ewa Mider.