Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Powiatowy Turniej Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień pod nazwą ,,Wakacje z głową”

W dniu 2.06.2017r. odbył się w hali sportowej OKR w Oleśnicy Powiatowy Turniej Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień pod nazwą ,,Wakacje z głową”. Organizatorami konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna i Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy. Partnerami konkursu było Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta i Miejska Komisja ds.Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Oleśnicy.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu oleśnickiego.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Skłodowskiej- Curie w Oleśnicy reprezentowali uczniowie:Jowita Miter z kl.1 sprzedawca,Bartłomiej Borkowski, Karol Dziki, Artur Bentkowski z kl.3 Tm.

Uczniów przygotowała pedagog Małgorzata Kamińska. Młodzież doskonale poradziła sobie z testami wiedzy oraz przygotowała plakat na temat: ,,Młodość bez uzależnień”. Komisji konkursowej bardzo podobała się pomysłowość i tematyka pracy przemawiająca do wyobraźni odbiorców. Sprawność fizyczna naszej drużyny nie budziła także żadnych zastrzeżeń. Drużyna doskonale poradziła sobie z rzutami do kosza oraz otrzymała maksymalną ilość punktów za ratowanie człowieka w parku, oczywiście w sytuacji ćwiczeniowej. Bezbłędnie korzystano z funkcji jaką pełni defibrylator.
Ratownicy medyczni pochwalili wzorowy sposób postępowania w sytuacji kryzysowej przy udzielaniu pomocy nieprzytomnemu człowiekowi.Twórczość literacka naszych uczniów również zasłużyła na uznanie jury. W podsumowaniu, nasi reprezentanci zajęli bezkonkurencyjnie 1 miejsce.