Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Pracownik ONZ odwiedził ZSP w Oleśnicy

24 listopada 2014r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbyło się spotkanie młodzieży szkolnej z pracownikiem ONZ – panią Anną Adhikari. Pani Adhikari obecnie pracuje na misji w Afganistanie. W czasie pobytu w naszej szkole podzieliła się swoimi doświadczeniami z pracy oraz wiadomościami na temat samej Organizacji Narodów Zjednoczonych. Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat „ONZ i jej wpływ na utrzymanie pokoju na świecie”. Był to bardzo ciekawy i interesujący wykład. Po prezentacji multimedialnej Pani Adhikari odpowiadała na pytania uczniów. Nasz gość skłonił młodzież do głębokich refleksji na temat pokoju, bezpieczeństwa i rozwoju przyjaznych stosunków między narodami. Sporo pytań dotyczyło także samego zawodu i pracy w takiej organizacji, jak ONZ. Pani Anna zachęcała uczniów do studiowania i przykładania się do nauki języków obcych. Sama przyznała, że znajomość czterech języków przydaje jej się teraz w życiu.

Małgorzata Bąk–Midura

{gallery}dzienna_szkola/ONZ_2014{/gallery}