Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Pracownik ZUS w klasie 3a sprzedawca

W dniu 20 kwietnia 2015 r. uczniowie klasy 3a sprzedawca uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem oleśnickiego oddziału ZUS Panią Agnieszką Kowalczyk na temat „Emerytury i system ubezpieczeń”. Pani A. Kowalczyk zapoznała uczniów z reformą emerytalną, obowiązującym obecnie wiekiem przejścia na emeryturę w innych krajach Europy, funkcjonowaniu platformy usług elektronicznych, która umożliwia kontrolowanie wysokości zgromadzonego kapitału, wysokości prognozowanej emerytury lub zasiłku kompensacyjnego. Uczniowie zadawali pytania i uzyskiwali wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

Violetta Szczepanik