Rekrutacja 2023/2024(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

PROJEKT KINEMA TRIANGULAIRE

W związku z sukcesem filmu o Ślęży, wyróżnionym w 2013 roku przez Urząd Marszałkowski we Wrocławiu, młodzi filmowcy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Oleśnicy pod kierownictwem Sylwii Nowogońskiej-Berłowskiej, zostali po raz drugi zaproszeni do międzynarodowego projektu Kinema Triangulaire. Biorą w nim udział uczniowie z Niemiec, Francji oraz Polski.

W pierwszym etapie projektu młodzież analizuje filmy z niemieckiego, oraz francuskiego obszaru językowego, następnie na podstawie analizy grupa uczniów z ZSP miała za zadanie w tym roku nakręcić film poruszający motyw jedzenia jako sposobu poszukiwania siebie i innych.

18 kwietnia uczniowie, w składzie: Kamila Pietrzak , Michał Filipowiak, Konrad Kolański, Michał Wańczyk, wyruszyli w podróż do Francji, gdzie odbyła się kontynuacja projektu.

Uczestnicy projektu spędzili 5 dni w Górnej Normandii w mieście Rouen. Podczas tego pobytu zadaniem grup międzynarodowych było stworzenie wspólnego filmu na zadany temat.

Uczniowie zwiedzili również okolice Rouen i zapoznali się z francuską kulturą. Była to doskonała okazja poznania nowych osób i szlifowania swych umiejętności językowych- wspominają wychowankowie z ZSP.