Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Projekt Wiara

Nowa strona internetowa dla Oleśniczan stworzona przez uczniów Technikum Informatycznego Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnicy.

Kończy się rok szkolny, dlatego chcemy zaprezentować i oddać do użytku stronę mszaolesnica.com. Tworzymy ją z myślą o wszystkich, którzy szybko chcą odnaleźć najbliższą mszę świętą w Oleśnicy. Znajdź najbliższą mszę – Kliknij tutaj i poznaj naszą stronę!

Spotykając się na jednej z pierwszych lekcji religii w minionym roku szkolnym, zastanawialiśmy się, jakie są potrzeby religijne każdego z nas. Doszliśmy do tego, że szczególnie ważnym elementem wiary jest Eucharystia. To właśnie na mszy świętej każdy z nas dokonuje indywidualnego i najbliższego spotkania z Bogiem. Zauważyliśmy również, że często czujemy się zagubieni, gdy musimy szybko odnaleźć godzinę mszy świętej. Dlatego pojawił się pomysł, że korzystając z naszych talentów i wiedzy, stworzymy stronę internetową, gdzie w prosty i intuicyjny sposób można sprawdzić, o której godzinie jest najbliższa msza.

Drugim kluczowym elementem naszej wiary jest Słowo Boże. To według
niego każdy chrześcijanin stara się żyć. Wiele osób nie tylko słucha wybranego fragmentu Ewangelii na mszy, ale także czyta samemu i rozważa. Teraz może czytać ją także na stronie mszaolesnica.com w każdej chwili dnia i dowolnym miejscu na świecie. „ProjektWiara” to nazwa naszego przedsięwzięcia. Inicjatorami projektu są: nauczyciel religii Michał Żółkiewski wraz z uczniami klasy 2TI: Kamilem Kubiczkiem, Hubertem Kuświkiem i Dawidem Matiaszewskim. Choć na czele zespołu stanęli Kamil, Hubert i Dawid, to w uzupełnieniu treści na stronie pomogli również inni uczniowie klasy 2TI.

Chcemy, aby strona była prosta i przejrzysta. Staraliśmy się dostosować wszystkie elementy tak, aby każdy bez względu na wiek mógł z niej korzystać.
Dzięki temu od znalezienia najbliższej mszy świętej w naszym mieście dzielą Cię tylko dwa kliknięcia. Zachęcamy do korzystania ze strony i dzielenia się tą dobrą nowiną. Odwiedź naszą stronę i sprawdź, jakie to proste! à kliknij tutaj.