Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

SKK 2

Obóz  w Poroninie

Podczas przerwy wakacyjnej w dniach od 10.07.2011 do 16.07.2011 w ramach Ponadregionalnego Programu rozwijania umiejętności uczniów szkół Polski centralnej i południowo-zachodniej – Szkoła Kluczowych Kompetencji odbył się Wakacyjny Obóz Naukowy wdrażający kompetencję z języka niemieckiego.
Obóz odbył się w Poroninie w przepięknie położonym ośrodku wypoczynkowym Limba i uczestniczyło w nim  10  uczniów obecnej klasy 2 technikum w zawodzie technik mechanik.
W czasie pobytu uczniowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach z języka niemieckiego, gdzie poszerzali swoją wiedzę o krajach niemieckojęzycznych, w ciekawy sposób rozwijali swoje umiejętności komunikacyjne oraz mieli możliwość zaprezentowania swoich pomysłów w formie projektów w języku niemieckim. Uczniowie naszej szkoły przygotowali i zaprezentowali  niemieckojęzyczną wersję meczu piłki nożnej, który bardzo spodobał się wszystkim uczniom i nauczycielom.
Uczniowie, którzy najaktywniej uczestniczyli w zajęciach, otrzymali nagrody w postaci słowników obrazkowych.
Każdego dnia oprócz zajęć językowych uczniowie korzystali z bogatej oferty zajęć popołudniowych. W czasie pobytu odbyła się wycieczka do Zakopanego, gdzie uczniowie mieli okazję zwiedzić zabytki oraz wejść na Gubałówkę. Ponadto odbyła się wycieczka do Szaflar na baseny termalne, gdzie uczniowie wraz z nauczycielami mogli zrelaksować się  po wyczerpujących zajęciach. Program zajęć popołudniowych obejmował także wycieczkę w Tatry na Rusinową Polanę, gdzie podczas szumu górskiego wiatru wszyscy zachwycali się przepięknym widokiem Tatr.
W czasie pobytu uczniowie podnieśli swoje umiejętności językowe oraz poznali kulturę i historię Zakopanego i okolic.
Ostatniego dnia wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci odtwarzaczy MP4 i zadowoleni wyruszyli w drogę powrotną do domu.