Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Realizacja projektu „Miasto 760”

20 lutego w ramach obchodów urodzin Oleśnicy i realizacji projektu: ”Miasto 760” uczniowie klasy 2 wb uczestniczyli w zwiedzaniu ekspozycji muzealnej w Oleśnickim Domu Spotkań z Historią. Dzięki ciekawym eksponatom i materiałom źródłowym oraz urządzeniom interaktywnym uczestnicy poznali dzieje miasta  
i regionu. Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszyła się sala z makietą obrazującą średniowieczną Oleśnicę oraz Medioteka wyposażona w stół interaktywny i stanowiska audio. Dzięki zintegrowanym z makietą ekranom dotykowym poznawanie obiektów historycznych, ciekawostek, oglądanie fotografii i rycin było niezapomnianą, a przede wszystkim ciekawą przygodą z historią.Po zwiedzeniu muzeum uczniowie obejrzeli także wystawę: ”Pamięci Podiebradów .Oleśnica i księstwo w latach 1495-1647”, znajdującą się obecnie w Oleśnickiej Bibliotece Publicznej. Uczniowie przyznali, że takie spotkanie z historią wzbogaciło ich wiedzę, ale przede wszystkim rozbudziło ciekawość historyczną.

Marta Sławuta-Wójcik

{gallery}dzienna_szkola/m_760{/gallery}