Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Relacja z finału dolnośląskiej Licealiady w piłce ręcznej

Relacja z finału dolnośląskiej Licealiady w piłce ręcznej – 16 kwietnia 2014 r. – Legnica

W 16.04.2014 r. w Legnicy został rozegrany turniej finału dolnośląskiego w piłce ręcznej chłopców szkół Ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. A Mickiewicza w Lubaniu, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Oleśnicy.

Po losowaniu utworzono następujące pary:

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Oleśnicy – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej;

2. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. A Mickiewicza w Lubaniu.

Mecze grano: 2×20 min.

W pierwszym spotkaniu drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Oleśnicy pokonała Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej 25:21 po wyrównanym meczu. Po 5 minutach, gdy drużyna z Bystrzycy prowadziła 4:1 chłopcy z Oleśnicy byli bardzo stremowani okolicznościami i licznie zgromadzoną publicznością. Wzięty czas pozwolił dokonać zmian taktycznych dodatkowo zmotywować drużynę. Od tego momentu było tylko lepiej. Przeciwnicy zbyt szybko uwierzyli, że jest po meczu. Straty zostały szybko odrobione a w drugiej połowie przewaga ZSP w Oleśnicy była już wyraźna i mesz pod kontrolą. Zwycięstwo w pierwszym meczu bardzo pomaga, gdyż ustawia ono w zasadzie następne wydarzenia.

Drugi mecz to zdecydowane zwycięstwo zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy(gospodarz zawodów) i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Oleśnicy. Drużyna oleśnicka na pewno nie była faworytem i pozycja „kopciuszka” bardzo pomogła. Chłopcy przystąpili do rywalizacji bardzo zdeterminowani, bez kompleksów. To nastawienie przyniosło efekty. Faworyci nim się zorientowali, w 12 minucie przegrywali 9:5. Nie pomógł czas wzięty przez trenera gospodarzy. Przewaga ZSP w Oleśnicy utrzymywała się do końca pierwszej połowy, która zakończyła się 13:12. Dużą przyjemnością dla trenera i zawodników są chwile, gdy żywiołowo reagujące trybuny milkną pełne konsternacji i niepewności. Druga połowa to nadal minimalna przewaga oleśniczan. W 30. minucie ZSP prowadziło jedną bramką. Niestety w tym momencie nastąpiły dwa wykluczenia. Brak dwóch graczy i narastające zmęczenie pozwoliły zawodnikom z Legnicy osiągnąć kilkupunktową przewagę. Po zakończeniu kar sytuacja się wyrównała, ale tak naprawdę było już po meczu.

Zawody zakończyły się zwycięstwem legniczan 29:20. Wynik końcowy nie oddaje poziomu i dramaturgii meczu, ale taka jest piłka ręczna. Walczysz cały mecz, a statystyka jest bezlitosna.

Tabela końcowa:

I. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy – mistrz województwa dolnośląskiego

II. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Oleśnicy – wicemistrz województwa dolnośląskiego

III. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. A. Mickiewicza w Lubaniu

IV. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej

Wicemistrzostwo województwa dolnośląskiego szkół ponadgimnazjalnych to ogromny sukces, gdyż rejon południowo-zachodniej Polski obfituje w ośrodki szkolenia piłkarzy ręcznych. Chciałbym podkreślić dobrą pracę sędziów – prowadzili zawody obiektywnie i fachowo. Oprawa zawodów z udziałem dyrekcji i władz miasta Legnicy była także na wysokim poziomie. Dziękuję wszystkim zawodnikom za serce i pot, który zostawili na boisku.