Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Rodacy Bohaterom

Rodacy Bohaterom

Rodacy Bohaterom

WIELKANOCNA POMOC I PACZKA PAMIĘCI  DLA POLSKIEGO KOMBATANTA  ORAZ POLSKICH ŚRODOWISK NA KRESACH

Wraz ze „Stowarzyszeniem Odra-Niemen” zakończyliśmy kolejną wspólną akcję.

Nasza pomoc skierowana była do: Kresowych weteranów AK, ale też polskich rodzin wielodzietnych, osób samotnych, rodzin i osób wskazanych przez Związki Polaków na Ukrainie, Litwie i Białorusi a także Mołdawii.

Zbieraliśmy w tej edycji: artykuły spożywcze (kawa rozpuszczalna i mielona, różne rozdaje herbaty, kakao, słodycze, ciastka, bakalie, czekolada, cukier, kasze) oraz chemię gospodarstwa domowego (proszek do prania, płyny do mycia, środki czystości). Produktów spożywczych uzbierano 60 kg, a artykułów chemicznych 26,5 kg z czego przygotowano 7 kartonów-paczek. W akcję zaangażowało się 72 uczniów i nauczycieli, najliczniej tym razem z kl. I TE, III TE, III TH i IV b TE.

Bardzo ważnym elementem każdej paczki były kartki świąteczne z życzeniami, w większości  własnoręcznie wykonane i ozdobione, których w sumie przyniesiono 115.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Koordynator akcji – Sabina Stala