Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Rodacy – Bohaterom 2015

Po raz kolejny ZSP im. M. Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy włącza się w akcję RODACY-BOHATEROM „Paczka dla polskiego Kombatanta na Kresach” – Boże Narodzenie 2015 organizowaną przez wrocławskie Stowarzyszenie Odra-Niemen, które jest pomysłodawcą, głównym podmiotem i koordynatorem wszystkich działań.
Akcja rozwija się poprzez wsparcie różnych środowisk z całej Polski. Jest apolityczna, buduje przyjazną atmosferę i sprzyja lokalnej aktywności, nikogo nie wyklucza , nie ocenia, nie pyta o poglądy, jest oparta o zaufanie, a biorący udział w zadaniu nie pobierają wynagrodzeń.
Nadrzędnym celem akcji jest wsparcie tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny jednak po II wojnie musieli pozostać za wschodnią granicą, ale do dziś pielęgnują pamięć o swoich kolegach, uczą młode pokolenia patriotyzmu, wzmacniają polską tożsamość narodową. Dary przekazywane są także tym kresowym środowiskom polskim, które dbają o odnawianie miejsc pamięci, przetrwanie polskiej tradycji i kultury.
W obecnej edycji zbieramy: cukier, mąkę, kaszę, ryż, makaron, płatki, musli itp., dżem, miód, słodycze, bakalie, herbatę, kakao, kawę, konserwy mięsne lub rybne, olej, owoce lub warzywa w puszce, przyprawy, budynie, kisiele, galaretki, zupy w proszku, musztardy, ketchupy i inne artykuły spożywcze.
Można przynosić także artykuły kosmetyczne i środki czystości oraz (to nowe ustalenie od tej edycji) białe i czerwone znicze, które będą postawione na polskich kwaterach kresowych. Nie zapominajmy o bardzo ważnym elemencie każdej przygotowywanej paczki – kartce świątecznej lub liście od Rodaków z Polski.
Wszyscy chcący przyłączyć się do akcji mogą składać dary u p. S. Stali (koordynatora lokalnego akcji) w sali nr 6 lub zostawiać na portierni szkoły w godzinach pracy do 20.12.2015 r. Więcej informacji o akcji na stronie Stowarzyszenia.