Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

„RODACY-BOHATEROM. Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach. Boże Narodzenie 2016”

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję wrocławskiego Stowarzyszenia Odra-Niemen „RODACY-BOHATEROM. Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach. Boże Narodzenie 2016”
Projekt ma szeroki zasięg działania. Wspiera środowiska kombatanckie: na BIAŁORUSI (Grodno, Lida, Brześć) – Stowarzyszenie Żołnierzy AK; na LITWIE – Klub Weteranów AK w Wilnie, Stowarzyszenie Polskich Kombatantów na Litwie, Stowarzyszenie Wrzesień’39; na UKRAINIE – Lwowskie Towarzystwo Polskich Kombatantów i Osób Represjonowanych; a także Sybiraków, polskie szkoły oraz polskie rodziny i środowiska rozwijające i podtrzymujące polską tożsamość i kulturę narodową

W obecnej edycji zbieramy produkty spożywcze z długim terminem ważności (np. kawa, różne rozdaje herbat, kakao, słodycze, ciastka, bakalie, czekolada, cukier, kasze). Obowiązkowo do każdej paczki dołącza się kartki świąteczne, najlepiej samodzielnie wykonane, z wpisanymi życzeniami
Zachęcamy do wsparcia naszych działań poprzez dołączenie się do zbiórki i pomoc Rodakom na Kresach. Akcja trwa do 31 stycznia br. Produkty można przynosić do sali nr 6 lub zostawiać na portierni szkoły.