Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Rozstrzygnięcie konkursu

Rozstrzygnięcie konkursu o Marii Skłodowskiej – Curie.

Rok 2011 został ustanowiony rokiem chemii i rokiem Marii Skłodowskiej – Curie.

Z tej okazji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych zorganizowano konkursy dotyczące życia i twórczości patronki szkoły. Już wiosną wszystkie klasy przeszły eliminacje wyłaniające drużyny reprezentujące uczniów w etapie międzyklasowym. Dnia 19.10.2011 w auli szkolnej odbył się szkolny konkurs „życie i dokonania Marii Skłodowskiej – Curie” w celu wyłonienia najlepszej trójki reprezentantów naszej szkoły. Bezkonkurencyjna okazała się klasa 4 TE, której przedstawicielkami były : Anna Czarna, Magdalena Gabryliszyn i Małgorzata Halik. Skład jury: mgr S. Stala, mgr M. Sławuta, mgr J. Skorek.

Etap drugi (powiatowy) również odbył się w auli szkolnej ZSP w szczególny dzień – 07.11.2011, a więc w 144 rocznicę urodzin wielkiej uczonej Marii Skłodowskiej – Curie. W tym etapie wzięły udział 4 szkoły z powiatu : ZSP w Bierutowie, II LO w Oleśnicy, I LO w Oleśnicy i ZSP w Oleśnicy.

Na I jak i II etapie konkursu uczestnicy, rozwiązywali zadania i opowiadali na pytania z zagadnień chemii, fizyki oraz związanych z życiem i twórczością noblistki. Każda z grup również miała za zadanie przygotować prezentacje w dowolnej formie na temat dokonań i życia uczonej, która także podlegała ocenie jury.

W skład jury na tym etapie wchodziły : mgr A. Szyszka, mgr S. Stala oraz po jednej nauczycielce z każdej szkoły biorącej udział w konkursie.

Również tym razem kobiecy zespół reprezentujący naszą szkołę był bezkonkurencyjny zajmując ostatecznie I miejsce.

II miejsce zajęło II LO z Oleśnicy

III miejsce zajęło I LO z Oleśnicy

IV miejsce zajęło ZSP z Bierutowa

 

A. Czarna

{gallery}artykuly_zdj/2011_2012/Konkurs{/gallery}