Rekrutacja 2023/2024(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Spotkanie uczniów z ZSP w Oleśnicy z Europosłem Bogdanem Zdrojewskim

W miniony piątek uczniowie kształcący się w zawodach technik handlowiec i technik ekonomista uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w ramach projektu „Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości”. Program zajęć obejmował m.in. wykład o bardzo ciekawej tematyce, który przeprowadził były prezydent Wrocławia, a obecnie Europoseł w Parlamencie Europejskim – Pan Bogdan Zdrojewski. Tematyka wykładu nawiązywała zarówno do działań podejmowanych w trakcie kadencji prezydenta we Wrocławiu, jak i do pracy na obecnym stanowisku. Pan Zdrojewski zachęcał uczniów do aktywności w zakresie poszukiwania własnych zainteresowań – przede wszystkim tych, związanych z wyborem właściwej ścieżki zawodowej. Uczestnictwo w tego rodzaju wykładach to jeden z elementów kształcenia na kierunkach handlowo – ekonomicznych, dzięki którym staramy się pokazywać naszym uczniom, że wiedza, którą przekazujemy jest niezwykle przydatna w podjęciu i kontynuacji wymarzonej kariery zawodowej. Podkreślają nauczycielki: Magdalena Szkuldarek i Katarzyna Peśla, uczące w zawodzie. Warto również dodać, że uczniowie szkoły uczestniczyli już w wykładach o podobnej tematyce organizowanych przez Wyższą Szkołę Handlową.