Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Sprawdź czym oddychasz w Oleśnicy!

Sprawdź czym oddychasz w Oleśnicy to uczniowski projekt naukowy, dzięki któremu każdy zainteresowany przez stronę http://zsp.olesnica.pl/smog może sprawdzić jakość powietrza w naszym mieście.  Przez ostatnie kilka miesięcy w lokalnych oleśnickich mediach pojawiał się wielokrotnie temat smogu w Oleśnicy. Zanieczyszczenie powietrza to jedna z najczęstszych nienaturalnych przyczyn śmierci ludzi. Uczniowie Tomasz Kłodnicki oraz Jakub Górecki zbudowali smogomierz wyposażony w czujniki zanieczyszczeń powietrza PM1,PM2.5 oraz PM10 oraz czujniki temperatury,ciśnienia oraz wilgotności powietrza.

Dodatkowo Tomasz Kłodnicki stworzył dedykowaną stronę internetową. Opiekunem projektu jest nauczyciel mgr inż. Stanisław Lota.
Smogomierz zlokalizowany jest za oknem, w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Oleśnicy, na 3 piętrze w sali 313 od strony placu apelowego i na bieżąco przesyła dane do serwerów i strony internetowych.
Smogomierz jest w fazie testowej, więc mogą wystąpić przestoje w pomiarach z przyczyn technicznych.