Rekrutacja 2023/2024(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Sukces studentów Politechniki Wrocławskiej i uczniów ZSP w Oleśnicy!

 

Politechniki Wrocławskiej zaprojektowali i skonstruowali LEM Falcon – elektryczny motocykl budowany na wzór crossowych czyli dostosowanych do jazdy po drogach szutrowych o dużych nierównościach terenu, jak i po asfalcie. Budowa motocykla trwała aż 6 lat.

Lekki Motocykl Elektryczny został zaprezentowany po raz pierwszy 28 czerwca 2017 roku, w Strefie Kultury Studenckiej, kilka dni przed startem w międzynarodowych zawodach Smart Moto Challenge odbywających się w Barcelonie. Zawody te przyciągają studentów z całego świata, aby mogli na nich przetestować swoje pojazdy. Oprócz zmagań na torze, studenci muszą wykazać się również umiejętnościami inżynierskimi oraz zaprezentować biznesplan masowej produkcji swojego motocykla.

W zawodach odbywających się 6-9 lipca 2017 roku, polski LEM rywalizował z 11 innymi maszynami skonstruowanymi przez studentów z Ukrainy, Rosji czy Hiszpanii, których projekty również uzyskały wysokie noty. Pojazd wrocławskich studentów zajął 1. miejsce w kat. dynamicznej, 1. miejsce w kat. biznesplan i 1. miejsce w klasyfikacji generalnej zostając tym samym najlepszym motocyklem elektrycznym w Europie.

W budowie motocykla swój udział mieli uczniowie Koła Naukowego Chip Breakers z

klasy 3 oos i 4 tm Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Oleśnicy. W ramach zajęć praktycznych w oleśnickim PCKZ-cie wykonali oni części podwozia oraz inne podzespoły. W dalszym ciągu trwają prace nad nowymi wersjami pojazdu, do których części również powstają w Oleśnicy. Marzeniem młodych mechaników jest zaprojektowanie i skonstruowanie OME – Oleśnickiego Motocykla Elektrycznego.

W związku z zacieśnieniem współpracy ZSP z Politechniką Wrocławską od września 2016 r. realizowane jest także kolejne przedsięwzięcie – budowy Frezarki CNC finansowane z projektu „Zawodowy Dolny Śląsk” Nr RPDS.10.40.01-02-0010/16.