Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Sukces w konkursie o stanie wojennym

Emil Zapolny praca na konkurs

Z okazji zbliżającej się 34. rocznicy  wprowadzenia stanu  wojennego Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej we  współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, Redutą Dobrego  Imienia, Fundacją Niepodległości oraz miesięcznikiem wSieci  Historii ogłosiło ogólnopolski konkurs na pracę pisemną i/lub  grafikę komputerową „Stan wojenny a inne represje reżimów  komunistycznych”. Uczeń naszej szkoły Emil Zapolny z kl. III TI wziął udział w drugiej część konkursu  projektując grafikę o tytule: „Opór społeczny w czasie stanu wojennego”. Z satysfakcją informujemy, że praca Emila dotycząca wrocławskiej Pomarańczowej Alternatywy zwyciężyła w tej kategorii. Opiekunem merytorycznym ucznia była nauczycielka historii p. Sabina Stala.