Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Sukcesy recytatorów ZSZ w Oleśnicy

12 grudnia 2019 r.  odbył się  23. Dolnośląski Turniej Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej. Najlepsi recytatorzy z województwa dolnośląskiego wystąpili w sali klubowej Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” we Wrocławiu. Wśród nich znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnicy: Bartłomiej Marcinkowski z klasy I TH  i  Zuzanna Owczarek z klasy I TE .

Było to zwieńczenie XXIII Dolnośląskiego Turnieju Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej, które w tym roku odbywało się pod hasłem “Do wolności ogień płonie” – mówi Franciszek Kula, organizator imprezy. Patronat honorowy nad turniejem objął Metropolita Wrocławski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Kurator Oświaty.

Laureatem pierwszego miejsca w kategorii “recytacja” został Bartłomiej Marcinkowski, który zaprezentował w trakcie konkursu wiersz “Rejtan” Jania Lechonia. Zuzanna Owczarek  również odniosła sukces w tej samej kategorii i zdobyła trzecie miejsce. Przedstawiła wiersz Stanisława Balińskiego „Ojczyzna Chopina”. Uczniów przygotowała Jadwiga Woźniak.

Wręczenie nagród odbędzie się na uroczystej gali w marcu 2020 roku.                                                                                           Jadwiga Woźniak