Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Świąteczne kartki zachwycają!!!!

Tuż przed końcem roku dotarła do nas informacja o wyjątkowej wystawie okolicznościowej, która została zorganizowana w jednym z najstarszych budynków w Ólafsviku (zbudowanym w 1844 roku). Znajduje się w nim  muzeum oraz sklep z rękodziełem Útgerðin. W tej klimatycznej przestrzeni zaprezentowane zostały mieszkańcom kartki i życzenia, przygotowane przez uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy.

Dwa tygodnie później pracownicy  Oleśnickiej  Biblioteki Publicznej  im. Mikołaja Reja otrzymali paczkę z Islandii,  w której znajdowały się  prezenty, kartki i życzenia przygotowane przez polskie rodziny mieszkające na tej wyspie. Kartki można oglądać podczas wizyty w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową”.

Przypominamy, że wystawy są efektem międzynarodowego projektu „Listy do Mikołaja Reja“, który zorganizowany został przez Oleśnicką Bibliotekę Publiczną im. Mikołaja Reja,  Bibliotekę W Pudełku w Olafsviku, grupę polonijną Jesteśmy W Kontakcie i przy współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy, Útgerðin oraz Pakkhús.

Zobaczcie jak pięknie prezentują się obie wystawy.

https://biblioteka.olesnica.pl/aktualnosci/index/Gleileg-jol-Olesnica/idn:482

https://biblioteka.olesnica.pl/aktualnosci/index/Wyjatkowa-wystawa-olesnickich-kartek-na-Islandii/idn:471

Bogusława Szachnowska i Izabella Kownacka