Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Projekt „ Listy do Mikołaja Reja” budzi ogromne zainteresowanie!!!

Informacje o 75-tych urodzinach oleśnickiej biblioteki i o naszym wspólnym projekcie „Listy do Mikołaja Reja” znalazły się w lokalnej gazecie islandzkiej Jökull Bæjarblað. Chętnych zapraszamy do lektury! Zmierzyć się z językiem islandzkim – to prawdziwe wyzwanie! https://biblioteka.olesnica.pl/aktualnosci/index/Polsko-islandzki-przeglad-prasy/idn:485 Naszymi wspólnymi działaniami zainteresowała się również Polonijna Agencja Informacyjna Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”*, która m.in. zajmuje się „upowszechnianiem informacji o wszelkich przejawach życia Polaków i Polonii na całym świecie oraz informuje o wydarzeniach aktualnych i historycznych konstytuujących polską tożsamość narodową ponad granicami”.

Budowaniu więzi między Polakami w świecie służy, wychodzące od 1991 roku, pismo „Wspólnota Polska”, które dociera do polonijnych organizacji na wszystkich kontynentach, dziennikarzy i naukowców zajmujących się Polonią oraz do instytucji krajowych, m.in. Senatu i Sejmu RP, placówek dyplomatycznych, stanowiąc źródło informacji i dokumentacji działalności polonijnej.

Zbiór informacji o środowiskach polonijnych w świecie zawarty jest w Polonijnym Banku Danych i na ich stronie internetowej, która cieszy się dużą popularnością i jest najlepszym źródłem wiedzy o Polonii.

Pan Stanisław Król, z którym współpracujemy, zadbał o to, abyśmy mogli błyskawicznie odnaleźć informacje o międzynarodowym projekcie, cieszącym się tak dużym zainteresowaniem (stronę i profil  facebookowy agencji obserwuje ponad 89 tysięcy użytkowników na całym świecie).

Wszyscy zaangażowani w projekt zapraszają do lektury!

Link do artykułu na stronie Polonijnej Agencji Informacyjnej:

http://pai.media.pl/pai_wiadomosci.php?id=19032/

Link do artykułu na profilu facebookowym Polonijnej Agencji Informacyjnej:

 https://www.facebook.com/PolonijnaAgencjaInformacyjna/posts/1103997460177492

 

Bogusława Szachnowska i Izabella Kownacka