Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Świąteczny projekt „Listy do Mikołaja Reja”

Świąteczny projekt „ Listy do Mikołaja  Reja” został zainicjowany przez Oleśnicką Bibliotekę Publiczną  im. Mikołaja Reja, Bibliotekę  W Pudełku oraz  grupę Jesteśmy W Kontakcie z miejscowości Ólafsvík na Islandii. W  ramach tej zabawy  polskie rodziny na Islandii przygotowują  37 kartek z życzeniami świątecznymi do mieszkańców Oleśnicy. Natomiast kolejne 37 kartek wraz z jedną kartką bonusową tworzy młodzież   Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie.

W ramach przygotowań do tej akcji nasi uczniowie spotkali się z pracownikiem biblioteki Panem Stanisławem Królem, który przedstawił cele projektu i jego założenia. Zaprezentował również materiały promocyjne, na których uwieczniony był wizerunek Mikołaja Reja. Uczniowie otrzymali kartki i plakaty z barwny muralem zdobiącym oleśnicką bibliotekę.

Uczniowie klasy 3TH g przy wsparciu pań Izabelli Kownackiej i Bogusławy Szachnowskiej przygotowali scenki z życia renesansowego pisarza. Ten niecodzienny pomysł zrodził się z tęsknoty za wspólnym tworzeniem przedstawień.

 – Sprawiło nam to wiele radości – mówili uczniowie zaangażowani w inscenizację rodem ze szlacheckiej biesiady.  Uczestnicy projektu wysłuchali fragmentów  „Żywota człowieka poczciwego” oraz raczyli się staropolskimi potrawami.  Barwne spotkanie uwieczniła na zdjęciach Oliwa Batog z klasy 4 TI, a prezentację multimedialną stworzył   Jakub Wróbel z klasy 2 TE.

Nasza edukacyjna przygoda nadal trwa i obecnie uczniowie przygotowują kolorowe kartki z życzeniami dla Polonii na Islandii.