Rekrutacja 2023/2024(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Światowy Dzień Krwiodawcy

14 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Krwiodawcy. Tego dnia drużyna naszej szkoły w dwuosobowym składzie: Kamil Kubiczek i Wiktoria Wzgarda próbowała swoich sił w „Wojewódzkim konkursie wiedzy o honorowym krwiodawstwie i pierwszej pomocy” organizowanym przez CKiW i Oddział Rejonowy PCK w Oleśnicy.

Razem z reprezentacjami z Góry, Nysy, Legnicy, Wrocławia, Dzierżoniowa, Opola i Ząbkowic, nasi uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy oraz sprawdzić swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Konkursowi towarzyszyły wykład Mateusza Rakowieckiego, wojewódzkiego koordynatora  POLTRANSPLANT oraz wywiad Michała Kowalczyka z honorowym dawcą krwi, zasłużonym dla zdrowia narodu, Wiesławem Nałęczem.

Konkurs miał na celu rozbudzenie zainteresowania tematyką honorowego oddawania krwi, podniesienie poziomu wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz kształtowanie wśród uczestników bezpiecznych zachowań.