Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Szkolny Konkurs Recytatorski

10 marca 2022 r. odbył się w bibliotece szkolnej konkurs recytatorski pod hasłem „Żal, że się za mało kochało”.  Wzięło w nim udział 15  uczniów, którzy pięknie przedstawili własne interpretacje utworów literackich. Obradowało jury w składzie: Justyna Celińska, Bogusława Szachnowska i  Jadwiga Woźniak. Po burzliwych obradach wyłoniono laureatów. Pierwsze miejsce zajęli ex aequo: Bartłomiej Marcinkowski z klasy III TH g, Kornelia Makowska z klasy III TH g. Bartek powiedział wiersz Tadeusza Różewicza „List do ludożerców”. Kornelia zyskała uznanie komisji konkursowej piękną recytacją utworu Wisławy Szymborskiej „Minuta ciszy po Ludwice Wawrzyńskiej”. Drugie miejsce zajęła Maria Ropuszyńska z klasy III BWZ g. Zaprezentowała utwór Jana Lechonia „Goplana”. Zdobywcą trzeciej lokaty została Urszula Rychlak z klasy III TH g, która recytowała fragment „Hamleta” Williama Szekspira. Jury uznało, że należy wyróżnić następujących recytatorów: Wojciecha Kisslera, Patrycję Komendę i  Pawła Żołyńskiego. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe, a reszta  uczestników pamiątkowe dyplomy. Komisja uznała, że wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy na niwie recytatorskiej!