Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Szkolny konkurs recytatorski

18 grudnia 2019 r. odbył się w bibliotece szkolnej konkurs recytatorski. Wzięło w nim udział 18  uczniów, którzy pięknie przedstawili własne interpretacje utworów poetyckich. Obradowało jury w składzie: Ewa Herbut, Bogusława Szachnowska i Ewa Tempiak. Wszystkich recytujących przygotowała Jadwiga Woźniak. Po burzliwych obradach wyłoniono laureatów. Pierwsze miejsce zajęły ex aequo: Maria Ropuszyńska z klasy I b Wg, Urszula Rychlak z klasy I TH g. Marysia powiedziała wiersz Wisławy Szymborskiej „Śmiech”. Ula zyskała uznanie komisji konkursowej piękną recytacją utworu Jonasza Kofty „Wołanie Eurydyki”. Drugie miejsca zajęli ex aequo: Bartłomiej Marcinkowski z klasy I TH g i Oliwia Panaś z klasy I TE g. Zdobywcami trzeciej lokaty (również ex aequo) zostali: Maja Jędrczak z klasy II TI i Zuzanna Owczarek z I TE g. Jury uznało, że należy wyróżnić następujących recytatorów: Paulinę Grzelak, Martynę Kluziak, Patrycję Komendę, Wiktorię Łaskawską, Kornelię Makowską, Kacpra Przyborka, Julię Przychodzień i Ewę Wawrzycką. Uczestnicy zostali obdarowani słodkimi upominkami. Komisja uznała, że wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy na niwie recytatorskiej!