Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Turniej

TURNIEJ WIEDZY O OLEŚNICY I REGIONIE

Z okazji przypadającej w dniu 22 lutego rocznicy nadania praw miejskich Oleśnicy, odbył się w naszej szkole Turniej Wiedzy o Oleśnicy i Regionie. W Turnieju wzięli udział reprezentanci klas drugich szkoły średniej.

 

 

W rundzie pierwszej zawodnicy odpowiadali na pytania z zakresu historii naszego miasta, jak i jego współczesnego funkcjonowania.

W rundzie drugiej musieli zmierzyć się z rozsypanką złożoną z dat, faktów i postaci, z wykreślaną dat, ze skrótami instytucji działających na terenie naszego miasta.

W rundzie trzeciej natomiast, zadaniem drużyn było opisanie herbu Oleśnicy oraz ułożenie życzeń urodzinowych dla naszego miasta, a następnie zaprezentowanie ich jury, które obradowało w składzie: pani profesor Aleksandra Szyszka, pani profesor Sabina Stala i pani profesor Zdzisława Słupianek. Oto wyniki rywalizacji:

I miejsce – drużyna z klasy 2a TE

II miejsce – drużyna z klasy 2b TE

III miejsce – drużyna z klasy 2 TM

IV miejsce – drużyna z klasy 2b TI

Zwycięska drużyna z klasy 2a TE wystąpiła w składzie: Patrycja Bielska, Paulina Sikorska, Magdalena Śliwecka.

Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

W trakcie rozgrywania Turnieju, uczestnicy mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą historyczne i współczesne oblicze naszego miasta.

Turniej poprzedziły lekcje o tematyce regionalnej, prowadzone przez nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie oraz przygotowywane przez uczniów prace plastyczne.

Jak co roku, impreza ta jest okazją do poznania i przypomnienia bogactwa historycznego i kulturowego miejsca, w którym urodzili się nasi przodkowie, dziadkowie, rodzice i my sami. Pamiętajmy, że nasze miasto, nasz region to nasza Mała Ojczyzna, która powinna być bliska sercu każdego z nas.

 

mgr Aleksandra Szyszka

{gallery}/przedmioty/historia/turniej{/gallery}